Domowa przyprawa do dyni

Przyprawa do ciasta z dyni

Domowa przyprawa do ciasta z dyni jest obowiązkowa, bo jak inaczej zacząć piec ciasta z dyni, jak nie zdradziłam Wam tej magicznej mieszanki przypraw :) Teraz jestem pewna, że wszystkie ciasta z dynią (ale i nie tylko ciasta – desery, kremy z dodatkiem dyni) będą pięknie wyglądać, a także będą kusić swoim cudownym aromatem. Smacznego!

Przyprawa do ciasta z dyni

Przyprawa do ciasta z dyni

Składniki:

  • 4 łyżki mielonego cynamonu
  • 2 łyżki mielonego imbiru
  • 3 łyżeczki mielonej gałki muszkatołowej
  • 2 łyżeczki mielonego ziela angielskiego
  • 1 łyżeczka mielonych goździków

Korzenna przyprawa do ciast

Przygotowanie:
Do przygotowania domowej przyprawy do ciast z dyni możesz użyć przypraw już zmielonych (z torebki). Jeśli zdecydujesz się na tę metodę, wybieraj te produkty, które nie mają niepotrzebnych dodatków. Odmierz wszystkie składniki, połącz je w miseczce, a następnie przesyp do szczelnego słoiczka. Ja niestety nie posiadam młynka, więc skorzystałam z tej opcji i przyprawę zrobiłam z dostępnych w każdym sklepie produktów.

Jednak polecam metodę tradycyjną, i jeśli masz młynek do mielenia przypraw, polecam przygotować taką przyprawę od podstaw :) Każdą przyprawę przesyp do miseczki, a następnie delikatnie wymieszaj, aż do połączenia się wszystkich składników. Przyprawę przesyp do szczelnie zamykanego słoiczka.

Domowa przyprawa do dyni

I jeszcze kilka przepisów z dodatkiem przyprawy do dań z dynią:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*