Tetra Pak

Konkursu ?Przepis w zgodzie z naturą”

O tej porze roku coraz trudniej dostać świeże produkty w sklepach, a te które są dostępne, pozostawiają wiele do życzenia. Jabłka nie pachną jak jabłka, pomidory wyglądają jak z plastiku, a przy tym są wodniste itd. Nie są to raczej produkty, które rosły w naturalnych warunkach…

Z drugiej strony chyba nikogo nie trzeba uświadamiać, że konserwanty to zło, czasami zło konieczne, ale nie koniecznie musimy z nich korzystać. Jednym z ciekawszych metod na pozbycie się dużej części niepotrzebnych chemikaliów z produktów jest zapakowanie świeżych owoców i warzyw w specjalne opakowanie – karton, który podobnie jak natura, chroni to, co najlepsze przed utratą świeżości. Taki karton zachowuje się trochę jak np.: skórka świeżego jabłka, chroniąca delikatny miąższ.

Aby uświadomić naturalność tego rozwiązania, firma TetraPak zorganizowała bardzo ciekawy KONKURS, gdzie do wygrania są zestawy produktów, ufundowanych przez tę firmę.

Tetra Pak

Konkurs:

Co trzeba zrobić?

  1. Przygotuj oryginalny przepis na potrawę bez konserwantów, do wykonania, którego wykorzystaj co najmniej jeden produkt dostępny w opakowaniu Tetra Pak (czyli w opakowaniach kartonowych, np.: przecier pomidorowy, groszek konserwowy, kukurydza, czerwona fasola itp.)
  2. W terminie do 30 listopada 2012 r. (do północy) prześlij swój przepis na adres e-mail konkurstetrapak@meckreacja.pl – w temacie wiadomości e-mail koniecznie wpisz nazwę “Najsmaczniejsze.pl” (jedna osoba może przesłać tylko jeden przepis, niezależnie od tego, który blog wskazuje w temacie zgłoszenia).
  3. Koniecznie zapoznaj się z całym regulaminem (Regulamin konkursu).

Po zakończeniu konkursu, wybiorę 3 zwycięzców spośród osób, które nadeślą swoje propozycje. Postaram się wybrać te propozycje których przepisy będą zgodne z naturą :)

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*