Zupa mleczna z kluskami kładzionymi

Nie wiem, czy znajdzie się ktoś, kto nigdy nie jadł zupy mlecznej. Moi rodzice często robili nam taką zupę, moja siostra wyjadała te większe kluski, ja za to, lubiłam te całkiem malutkie. Przyznam się, że jako dorosła osoba, lubię czasami powspominać smaki dzieciństwa i robię sobie taką zupkę raz czy dwa razy do roku.

Zupa mleczna z kluseczkami

Składniki:
– 1 l mleka
– ok. 80 ml mleka lub wody do kluseczek
– 1 jajko
– 4-5 łyżek mąki
– sól, cukier

Przygotowanie:
Mleko podgrzewamy. Jajko roztrzepać, dodać mleko, mąkę i szczyptę soli, wyrobić ciasto widelcem, mieszając bardzo dokładnie wszystkie składniki (w razie potrzeby dolać mleko lub dosypać mąki). Cisto powinno być dość gęste. Gdy mleko się zagotuje kładziemy widelcem kluski na wrzątek (jeżeli zamoczymy widelec z ciastem w mleku i szybko zamieszamy kluseczki będą drobniutkie). Od czasu do czasu zamieszać. Gotować na małym ogniu pod przykryciem. Doprawić zupę do smaku cukrem.

4 komentarze

  1. Moja babcia robiła te kluseczki z mąki ziemniaczanej i takie fajne gumowate były:) pyszności

  2. Jolanta Szyndlarewicz

    Moja babcia robiła te kluseczki z mąki ziemniaczanej i takie fajne gumowate były:) pyszności

  3. Ja to robię w troszeczkę inny sposób, ale wychodzi praktycznie takie same :) Bynajmniej stwierdzam to po obrazku, który został opublikowany.

  4. Ja to robię w troszeczkę inny sposób, ale wychodzi praktycznie takie same :) Bynajmniej stwierdzam to po obrazku, który został opublikowany.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*