Kanapka z łososiem oraz jajkiem sadzonym, to bardzo dobry pomysł na jutrzejsze śniadanie. Do tego ulubiona kawa z mlekiem – tak rozpoczęty dzień, a nawet weekend musi być dobry :) Takie śniadanie polecam również na zbliżające się Święta Wielkanocne. Smacznego!
Kanapka z łososiem oraz jajkiem sadzonym
Składniki (2 porcje):
- 2 bułki dowolnego pieczywa
- 4 plastry łososia wędzonego (ok. 100 g)
- 2 jajka
- majonez
- sól i świeżo zmielony czarny pieprz
- rukola
Przygotowanie:
Jajka usmaż na rozgrzanej patelni, oprósz solą i świeżo zmielonym czarnym pieprzem. W tym samym czasie przekrój bułki, lekko podgrzej w opiekaczu, a następnie posmaruj majonezem (albo cieniutką warstwą masła). Na spodniej części pieczywa ułóż plastry łososia, opłukaną i osuszoną rukolę oraz ciepłe jajko sadzone, zdjęte prosto z patelni. Przykryj drugą częścią bułki. Gotowe!
Tak, kanapka to zdecydowanie coś, co mi się nie zepsuje w trakcie przygotowywania. No i myślę, że po takim doborze składników na pewno najem się do syta. Dużo białka, bardzo dużo.
Tak, kanapka to zdecydowanie coś, co mi się nie zepsuje w trakcie przygotowywania. No i myślę, że po takim doborze składników na pewno najem się do syta. Dużo białka, bardzo dużo.