Lemon Curd

Lemon Curd

Właśnie zrobiłam Lemon Curd, który pachnie pięknie, cytrynowo. Czas sprawdzić co tak naprawdę zrobiłam i czy warte było stanie i ciągłe mieszanie w garnuszku.

Mała łyżeczka, pierwsze zbliżenie i czas zacząć badanie produktu. Zapach cały czas ten sam, wzrokowo wygląda pięknie – cytrynowo, smak – i tu moje rozczarowanie … dlaczego kupiłam trzy cytryny a nie sześć? Jak dla mnie, każda łyżeczka jest na wagę złota.

Lemon Curd przypomina coś pomiędzy budyniem a kisielem, słodko-kwaskowata masa świetnie pasuje do przełożenia tortów i do dekoracji deserów.

Lemon Curd

Przepisów na cytrynowe cudo znalazłam kilka, musiałam więc wybrać ten jeden i zabrać się do pracy. Teraz już mój Lemin Curd znalazłam u Kasi.

Składniki:

 • 3 świeże cytryny
 • 200 g cukru
 • 2 jajka (dałam od szczęśliwych kurek)
 • 2 żółtka
 • łyżka mąki ziemniaczanej
 • łyżka masła

Lemon Curd

Przygotowanie:

Cytryny sparzyć, zetrzeć skórkę i wycisnąć sok. Wszystkie składniki poza masłem umieścić w garnuszku, zagotować. Gotować przez około 2 minuty cały czas mieszając. Jeśli pojawią się grudki zmiksować blenderem. Dodać masło, gotować kolejne 2 minuty.

 

6 komentarzy

 1. Alez słonecznie u Ciebie :) Ja swój ostatnio robiłam właśnie kiedy ten wpis robiłam. Miło że go odkurzyłaś ;)
  Teraz kombinuj do czego go zużyjesz :)

 2. Kasiu, mało mi już zostało, był już tort, babeczki czekoladowe z borówkami (to ten wpis poprzedni), były lody a do nich jako dodatek lemon curd, trzeba będzie kolejny robić :)
  Wiosenko, jest co wspominać, jest pyszny :)

 3. Alez słonecznie u Ciebie :) Ja swój ostatnio robiłam właśnie kiedy ten wpis robiłam. Miło że go odkurzyłaś ;)
  Teraz kombinuj do czego go zużyjesz :)

 4. Mile go wspominam:)

 5. najsmaczniejsze.pl

  Kasiu, mało mi już zostało, był już tort, babeczki czekoladowe z borówkami (to ten wpis poprzedni), były lody a do nich jako dodatek lemon curd, trzeba będzie kolejny robić :)
  Wiosenko, jest co wspominać, jest pyszny :)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*