Prawdziwek – 518g

Śliczne te prawdziwki prawda? A jak pachną. Niestety nie moje tylko siostry. Ja z tych pięknych lasów dwa tygodnie temu wróciłam w beton, a mama z siostrą i dzieciakami właśnie przez ten czas dwa razy dziennie chodzą do lasu i zbierają podobne ilości prawdziwków.

Prawdziwek

I dzwonią na zmianę mówiąc 106, 65, 94 itd, itd.


Grzyby jak grzyby, niektórzy lubią zbierać inni jeść, ale ten gigantyczny prawdziwek musiałam Wam pokazać – ważył 518g i uwaga – BYŁ ZDROWY. Takie okazy naprawdę dość rzadko się spotyka.

12 komentarzy

 1. To byłby raj dla mojej mamy, bo ona codziennie, najlepiej 2x dziennie do lasu na grzyby chodzi, ale niestety u nas tylu grzybów nie ma.
  Ten prawdziwek to prawdziwy okaz, to niesamowite że uchowała się taki zdrowy i duży.

 2. piękny wczoraj jadąc do szkoły z dzieckiem do autobusu wsiadła pani z mężem i mieli cztery ogromne wiadra grzybów. Między innymi takie olbrzymy nie mogłam się nadziwić co ta natura potrafi :-) piękne te twoje grzybki ja też chce na grzyby…

 3. Piękny okaz! Mam nadzieję zbierać takie w najbliższy weekend :)))

 4. To byłby raj dla mojej mamy, bo ona codziennie, najlepiej 2x dziennie do lasu na grzyby chodzi, ale niestety u nas tylu grzybów nie ma.
  Ten prawdziwek to prawdziwy okaz, to niesamowite że uchowała się taki zdrowy i duży.

 5. piękny wczoraj jadąc do szkoły z dzieckiem do autobusu wsiadła pani z mężem i mieli cztery ogromne wiadra grzybów. Między innymi takie olbrzymy nie mogłam się nadziwić co ta natura potrafi :-) piękne te twoje grzybki ja też chce na grzyby…

 6. Piękny okaz! Mam nadzieję zbierać takie w najbliższy weekend :)))

 7. niesamowite zbiory
  gratuluję i zazdroszczę ;)

 8. niesamowite zbiory
  gratuluję i zazdroszczę ;)

 9. no piękne zbiory jak ja żałuję że nie mam kiedy wyskoczyć do lasu;(

 10. no piękne zbiory jak ja żałuję że nie mam kiedy wyskoczyć do lasu;(

 11. Grzyby przepiękne, szkoda tylko że jak widać na zdjęciu zostały bezmyślnie zabrane z lasu wraz z grzybnią, która wyląduje w śmietniku zamiast zostać w lesie…. Kiedy się ludzie w końcu nauczą szanować naturę i zbierać grzyby, ale grzybnię zostawiać w lesie!!!!!!!!!! W następnych latach też chciałoby się zbierać….ale najlepiej zabrać i już…. Ludzie opamiętajcie się trochę!!!!!!!!!!

 12. Grzyby przepiękne, szkoda tylko że jak widać na zdjęciu zostały bezmyślnie zabrane z lasu wraz z grzybnią, która wyląduje w śmietniku zamiast zostać w lesie…. Kiedy się ludzie w końcu nauczą szanować naturę i zbierać grzyby, ale grzybnię zostawiać w lesie!!!!!!!!!! W następnych latach też chciałoby się zbierać….ale najlepiej zabrać i już…. Ludzie opamiętajcie się trochę!!!!!!!!!!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*