Mini sernik na zimno

Mini sernik na zimno

Mini sernik na zimno przygotujecie dosłownie w 5 minut. Możecie przygotować wszędzie i o każdej porze, wystarczy że będziecie mieli pod ręką zimne mleko, kubek, łyżeczkę no i oczywiście saszetkę szybkiego sernika na zimno od marki Delecta.

Mini sernik na zimno

Jestem zwolenniczką domowych serników na zimno, jednak postanowiłam zapoznać się z nowym produktem marki Delecta jakim jest szybki sernik na zimno. Jeżeli lubicie takie gotowe serniki na zimno, to może deser ten zagości w Waszych domach ;) Saszetki z sernikiem znajdziecie na sklepowych półkach w trzech smakach: truskawka, wiśnia i wanilia.

Szybki sernik

Mini sernik na zimno

Składniki:

  • 3 x po 100 ml zimnego mleka
  • 3 saszetko szybkiego sernika na zimno Delecta (np. truskawkowy)
  • 100 ml śmietanki lub serka mascarpone
  • truskawki i listki świeżej mięty do dekoracji

Sernik na zimno z truskawkami

Przygotowanie:
Zimne mleko (100 ml) wymieszaj energicznie łyżką razem z zawartością jednej saszetki i od razu przelej do pucharka. Powtórz czynność z pozostałymi saszetkami i mlekiem. Śmietankę ubij na sztywna pianę i udekoruj nią przygotowane serniczki. Truskawki umyj, osusz i przekrój na pół, następnie ułóż je na kleksach bitej śmietany. Udekoruj listkami mięty – deser gotowy!

Ważne jest, aby jedną saszetkę rozmieszać w 100 ml mleka, w innym przypadku deser będzie zbyt gęsty, albo nie zetnie się. Po prawidłowym przygotowaniu, sernik ma konsystencję pianki.

Jeżeli macie więcej niż 5 minut, polecam szybki sernik na zimno podać z galaretkami. Jestem pewna, że wzbogaci to smak przygotowanego deseru.

Sernik na zimno

2 komentarze

  1. Moja Mama taki robi :) Jest dobry, ale zdecydowanie wolę smak domowego :)

  2. Moja Mama taki robi :) Jest dobry, ale zdecydowanie wolę smak domowego :)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*