Talerz

Danie, którego nikt nie widział

Przepis na coś z niczego, przygotujecie bardzo prosto, a do przygotowania tego dana nie będziecie potrzebowali zbyt wielu składników, co powinno zachęcić wszystkich do skierowania swoich kroków do kuchni. Efekt końcowy przygotowanego dania jest zaskakujący. Smacznego!

Danie, którego nikt nie widzialSkładniki:

  • 200 g niczego
  • 100 g niczego
  • 80 g niczego
  • 1 nic
  • 1 szczypta niczego
  • 1 łyżka niczego

Oraz:

  • 20 g niczego
  • 1 łyżka niczego do posypania

Przygotowanie
W pustej misce wymieszaj suche składniki, dodaj 1 nic oraz 100 g niczego. Wszystko razem dokładnie wymieszaj rozcierając palcami. Puste naczynie posmaruj niczym i posyp niczym, następnie przełóż 2/3 niczego i lekko dociśnij palcami. Na wierzchu ułóż nic i posyp pozostałym niczym.

Przygotowanie niczego

Naczynie wstaw do piekarnika i piecz przez 45 minut w piekarniku rozgrzanym do 180°C.
Po ostudzeniu i pokrojeniu na kawałki, nic oprósz niczym.

Talerz

Tak codziennie wygląda posiłek ponad 160 000 polskich dzieci.

Dzieci w wieku szkolnym, bez zapewnienia odpowiedniego żywienia, nie mogą się prawidłowo rozwijać, co powoduje poważne konsekwencje dla zdrowia człowieka w dorosłym życiu. Niedożywione dzieci mają problemy z koncentracją, przez co osiągają gorsze wyniki w nauce. Aby walczyć z niedożywionymi dziećmi w Polsce w 2003 roku powstał program “Podziel się Posiłkiem”, zainicjowany i prowadzony przez firmę Danone.

Walka z problemem niedożywienia dzieci jest dawaniem dzieciom szansy na lepszy start w przyszłość, a przez to wkładem w budowanie silnego i zdrowego społeczeństwa.
Pomoc prowadzona na szeroką skalę możliwa jest dzięki zaangażowaniu milionów konsumentów, tysięcy wolontariuszy, mediów i organizacji społecznych.

Jak pomóc niedożywionym dzieciom? Wystarczy kupić jogurty Danone oznaczone logiem programu – Talerzykiem. Dzięki temu każdy z nas może nie tylko zadbać o dietę swoją i swoich bliskich, ale i pomagać – część zysków ze sprzedaży produktów zostanie przekazana na ufundowanie posiłków niedożywionym dzieciom.

Jak można pomóc? Kliknij w poniższy baner, żeby dowiedzieć się więcej szczegółów.

baner

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*