Polędwiczki glazurowane z sałatką z bobu, zapiekanym fenkułem i zielonym sosem

Kuchenne Zmagania

Dziś ukazało się nowe wydanie magazynu Moje Gotowanie 8/2012, w którym znajdziecie pierwsze dwie pary, które brały udział w Kuchennych Zmaganiach, dowiecie się jak przebiegały przygotowania i jakie potrawy przygotowaliśmy. Tak, też tam byłam i dobrze się bawiłam ;). Na warsztaty połączone z konkursem kulinarnym zaprosiła mnie Iza, za co jej serdecznie dziękuję.
Podsumowanie Kuchennych Zmagań

Kuchenne Zmagania odbyły się 16 i 17 czerwca 2012 r., w których wzięło udział 10 par. Naszym zadaniem było przygotować i zaprezentować swoje dania, a do dyspozycji mieliśmy warzywa, mięsa, przyprawy od firmy Appetita oraz sprzęt kuchenny, który udostępniła nam firma Kenwood.
Przygotowania do Kuchennych Zmagań Nad rywalizacją czuwał Grzegorz Łapanowski – kucharz i dziennikarz kulinarny, prowadzący programy w Kuchnia+ i DD TVN.
Nie było łatwo, tym bardziej, że dopiero przed rozpoczęciem warsztatów dowiedzieliśmy się z jakich produktów będziemy przyrządzać potrawy.
Zabawa była świetna, miła atmosfera, wszystkie pary miały świetne pomysły, a ich dania były wyśmienite.
Kuchenne Zmagania
Razem z Izą przygotowałyśmy:

Polędwiczki glazurowane – były soczyste i aromatyczne, zjadłabym je ponownie
Sałatkę z bobu – nie przepadałam za “mdłym” bobem, Iza pokazała mi, że taki wcale nie jest
Zapiekane fenkuły – niesamowity smak, polecam wypróbować
Zielony sos – miał przepiękny kolor i do tego smakował pysznie
Polędwiczki glazurowane z sałatką z bobu, zapiekanym fenkułem i zielonym sosemPrzy tak wspaniałej uczcie nie mogło zabraknąć deseru – przygotowaliśmy jabłka pod pikantną kruszonką – pycha.
Jabłka pod pikantna kruszonką Po zakończeniu naszych zmagań kulinarnych, przystąpiliśmy do degustacji wszystkich potraw.
Degustacja przygotowanych potrawPod koniec naszych kulinarnych zmagań, odwiedziła nas Monika Mrozowska-Szaciłło, aktorka i dziennikarka, która razem z nami oczekiwała na werdykt jury. Oceny naszych dań dokonała Renata Chodorowska, zastępca redaktora naczelnego magazynu Moje Gotowanie oraz Grzegorz Łapanowski, prowadzący programy kulinarne w Kuchnia+ i DD TVN.
Monika Mrozowska-SzaciłłoZapraszam do lektury magazynu i skosztowania naszych dań, a już w następnych numerach kolejni uczestnicy, zdjęcia i opisy ich pysznych dań.

6 komentarzy

 1. mojetworyprzetwory

  Super! Gratuluję i Pozdrawiam!

 2. ale było fajnie razem pogotować :) jeszcze raz dziękuję, Agnieszko, że zechciałaś się ze mną pobawić. A deser to całkowicie i wyłącznie Twoja zasługa – ja próbowałam go tylko spalić :D

 3. mojetworyprzetwory

  Super! Gratuluję i Pozdrawiam!

 4. najsmaczniejsze.pl

  Dziękuję :D

 5. ale było fajnie razem pogotować :) jeszcze raz dziękuję, Agnieszko, że zechciałaś się ze mną pobawić. A deser to całkowicie i wyłącznie Twoja zasługa – ja próbowałam go tylko spalić :D

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*