Polędwiczki wieprzowe w zielonym sosie curry

Polędwiczki z groszkiem i zielonym sosem curry

Kilka dni temu dostałam przesyłkę z produktami marki BlueDragon a w niej kilka produktów, dzięki którym można stworzyć dania z kuchni tajskiej. Ja jednak postanowiłam przygotować coś na swój sposób.

Swoją przygodę z kuchnią tajską zaczęłam od najostrzejszego produktu w tej paczuszce. Postanowiłam połączyć polędwiczki wieprzowe z zielonym groszkiem oraz Bardzo Ostrym Sosem Tajskie Zielone Curry marki Blue Dragon. Danie wyszło aromatyczne, o wyrazistym smaku i bardzo ostre – jak dla mnie prawie nie do zjedzenia. Smak dania zmienia się z każdym dodanym składnikiem, pewnie tak samo jest z ostrością, jak sprawdzicie – koniecznie dajcie znać.

Ze względu na ostry smak potrawy szybko nie wrócę do tego produktu. Jednak warto było spróbować, bo sos wyszedł świetny i zachęcam Was do wypróbowania sosu, a zwłaszcza miłośników ostrej kuchni.

Polędwiczki wieprzowe w zielonym sosie curry
Propozycja podania:
Dwie polędwiczki wieprzowe pokroiłam w plasterki, oprószyłam świeżo mielonym pieprzem i usmażyłam na patelni grillowej. Przełożyłam do garnuszka. Na tą samą patelnię wrzuciłam około 150 g mrożonego zielonego groszku, chwilę podsmażyłam i dodałam do mięsa.

Polędwiczki wieprzowe z groszkiem
Następnie wlałam Bardzo Ostry Sos Tajskie Zielone Curry Blue Dragon, oraz dla lekkiego zagęszczenia potrawy dodałam około 70 ml śmietanki 36 %, którą można zastąpić mleczkiem kokosowym. Gotować na wolnym ogniu przez około 10 minut. Podałam z ryżem.

Pozostałe produkty z pudełka, otrzymane od marki Blue Dragon to:
– Średnio-Ostry Sos Tajskie Czerwone Curry
– Mleczko kokosowe
– Sos Bazyliowy z Trawą Cytrynową
– Sos Rybny
– Słodki Sos Chilli

Kuchnia tajska Blue Dragon
Dużą zachętą do gotowania na bazie otrzymanych produktów jest informacja, że są produkowane na bazie naturalnych składników i nie zawierają konserwantów. Dodam jeszcze, że wszystkie produkty dostępne są w większości super – i hipermarketach.

Jeśli macie doświadczenie z produktami marki Blue Dragon i możecie polecić swoje danie popisowe. Z chęcią zapoznam się z Waszymi propozycjami dań i wrażeniami na temat tych produktów.

Polędwiczki wieprzowe na ostro

6 komentarzy

  1. Kiedyś kupowałam coś tej firmy, pamiętam że było ok, ale bardzooo ostre

  2. Bardzo mi podpasował ten sos :) Generalnie odpowiadają mi produkty Blue Dragon. Pięknie podane i bardzo smakowite z groszkiem :)

  3. Kiedyś kupowałam coś tej firmy, pamiętam że było ok, ale bardzooo ostre

  4. Bardzo mi podpasował ten sos :) Generalnie odpowiadają mi produkty Blue Dragon. Pięknie podane i bardzo smakowite z groszkiem :)

  5. Asiu , JS28 – dokładnie tak jak mówicie, dania są bardzo ostre, ale Blue Dragon ma sporą gamę produktów i udało mi się znaleźć dla siebie coś średnio ostrego ;)

  6. najsmaczniejsze.pl

    Asiu , JS28 – dokładnie tak jak mówicie, dania są bardzo ostre, ale Blue Dragon ma sporą gamę produktów i udało mi się znaleźć dla siebie coś średnio ostrego ;)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*