Jeżyk

Ciasto Jeżyk

Zimno się zrobiło, a wszystkie jeże chyba pochowały się liściach, ale nie mój. Ten Jeżyk przywędrował do mnie jeszcze we wrześniu i nie było okazji aby go przedstawić. A warto.

Ciasto Jeżyk


Jeżyk od Delecty to delikatny biszkopt z bitą śmietaną i owocami, a przygotowanie ciasta trwa dosłownie kilka minut. Po upieczeniu należy je przestudzić, pociąć według opisów podanych na opakowaniu i przekładając masą śmietankową (którą przygotowuje się jeszcze szybciej niż ciasto) uformować jeża.

Ciasto Jeżyk Delecta

Do przełożenia dobrze jest dodać owoce – banany, maliny, jagody czy truskawki dzięki którym ciasto nabierze jeszcze lepszego smaku i wyglądu (dodałam morele z puszki, które nam zasmakowały i świetnie wyglądały w białym kremie). Jeżyka udekorować i wstawić do lodówki na około 3 godziny. Moje ciasto chłodziło się całą noc a rano był gotowy do zjedzenia.
Nie jestem zwolenniczką gotowych ciast, ale Jeżyka co jakiś czas będę robić, bo pasuje na wiele przyjęć a zwłaszcza na te, w których biorą udział dzieci.

Jeżyk delecta
Dodam jeszcze, że do przygotowania ciasta zaangażowałam moją dwuletnią córkę, która była szczęśliwa mogąc wsypywać proszek do śmietanki. Jeszcze lepszą frajdę miałyśmy przy dekorowaniu ciasta okruszkami i posypką.

 

8 komentarzy

  1. Wow super pomysł, efektowne ciasto :):)

  2. Wow super pomysł, efektowne ciasto :):)

  3. tak, zgadzam się :)

  4. zrobiłam to ciasto dzisiaj . przygotowanie – łatwizna. smak – mmmmmmmm ;)

  5. zrobiłam to ciasto dzisiaj . przygotowanie – łatwizna. smak – mmmmmmmm ;)

  6. ciasto pycha:)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*