Mini makaron

Nie wiem czy też tak macie, ale ja czasami jak jestem zmęczona i głodna to zamiast na obiad zrobić coś szybkiego, łatwego, bez żadnych kombinacji to stoję w kuchni i wymyślam.
Tak było wczoraj. Rano z córką szybko się wyszykowałyśmy i wybrałyśmy się na piknik z koleżanką i jej dziećmi. Minęło kilka godzin, do domu wróciłyśmy wygłodniałe. Mała poszła spać a ja do kuchni wymyślać obiad. No i tak sobie pomyślałam, że do zupy owocowej czereśniowej, którą szykowałam na obiad pasowałby makaron, taki drobny, którego oczywiście nie miałam. No i co ja w ten letni gorący dzień robiłam? Zaczęłam ugniatać makaron. Miał być mały, czyli drobny.
Bez maszynki do formowania makaronu i bez tycich foremek miałam niemały problem. Myślałam, główkowałam, szperałam po szafkach i szufladach i wpadł mi w ręce przyrząd, który używam do rozdrabniania jajek i marchewek do sałatki, to chyba jest sitko do krojenia.
Z podanych niżej składników, wyszło 220 g drobnego, kwadratowego makaroniku.

Mini makaron

Składniki:

  • 170 g mąki
  • 1 jajko
  • 2 łyżeczki wody
  • szczypta soli

[:Listonic]

Przygotowanie:
Mąkę wysypać na stolicę, zrobić w środku wgłębienie, wbić jajko, dodać sól i wodę. Zagnieść twarde ciasto tak aby było jednolite i gładkie (jeżeli ciasto jest za suche dodać 1-2 łyżki wody).


Ciasto cienko rozwałkować podsypując mąką i pozostawić na około 30 minut żeby podsechł.
Z powstałego ciasta powycinać makaron.


Ciasto można zwinąć rozwałkowane ciasto w rulon i ciąć go na cieniutkie paseczki, tak jak przedstawiłam to w Makaronie domowym.

Taki mini domowy makaron świetnie nadaje się dla maluszków.

2 komentarze

  1. Makaronik własnego wyrobu mniam mniam :).

  2. Makaronik własnego wyrobu mniam mniam :).

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*