Ciasto czekoladowe w 5 minut

Ciasto czekoladowe w 5 minut

Dzisiejszego ciasta już nie ma. Tak pięknie pachniało i kusiło, że ledwo zrobiłam kilka zdjęć. Trafiłam na nie, gdy kończyłam przeglądać strony ze smakołykami, szybkimi deserami, a szukałam propozycji na ciasto francuskie. Już miałam pozamykać wszystkie strony gdy natrafiłam na ciasto/ deser, które piecze się w 3 i pół minuty. Nie możliwe? A jednak tak, oczywiście gdy jesteśmy posiadaczami kuchenki mikrofalowej, bo kubek i łyżeczkę chyba wszyscy posiadają.

Ciasto konsystencją przypominała mi murzynka. Pierwsze podejście do ciasta i wyszło pysznie. Mam nadzieję, że kolejne też takie będą i będę mogła zaskoczyć nim męża, gdy zacznie szperać po szafkach w poszukiwaniu czegoś słodkiego a także poczęstować koleżankę, która wpadnie na kawę za 10 minut.

Odrobina dekoracji i mamy świetna niespodziankę Walentynkową.

Ciasto czekoladowe w 5 minut

Składniki:
– 4 łyżeczki mąki
– 6 łyżeczek cukru
– 2 łyżeczki kakao
– 1 jajko
– 4 łyżeczki mleka
– 3 łyżeczki oleju
– 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia
– 2 łyżeczki ulubionego dżemu (ja daję truskawkowy, może być brzoskwiniowy, gruszkowy, wiśniowy itp.)

Deser w 5 minut

Przygotowanie:
Mąkę wymieszać w dużym kubku (albo misce) razem z cukrem, proszkiem do pieczenia oraz kakao. Dodać jajko, mleko, olej i dżem, dokładnie wymieszać łyżeczką. Kubek (duży) włożyć do kuchenki mikrofalowej na 3,5 minuty na 750W.

Sypkie produkty
Mokre składniki
Wymieszane składniki
Kubek z ciastem odłożyć do ostygnięcia, następnie delikatnie wyjąć ciasto.

Szybki deser na walentynki
Uwaga – Podczas pieczenia, ciasto podwaja swoją objętość. Moje wyszło troszkę z kubka, ale po wyjęciu z kuchenki zmniejszyło się.

Szybkie ciasto
Zajrzyj tu, jeśli masz ochotę na inny deser na walentynki.