Deser z czereśniami

Deser z czereśniami

Deser z czereśniami powstał dzięki temu, że nie miałam nic słodkiego pod ręką, a tak bardzo chciałam zjeść coś smacznego :) Poszłam więc do kuchni i jak zwykle poszperałam po szafkach i lodówce. Nic słodkiego nie znalazłam, nie to żebyśmy dbali o linie, idąc na zakupy w taką temperaturę, raczej nie myśli się o słodkościach. Dopiero wieczorem przychodzi chęć na małe co nieco.
No i wyszperałam, najpierw zrobiłam bezy, w trakcie pieczenia usmażyłam czereśnie a następnie zajęłam się ubijaniem śmietanek. I oto co mi wyszło:

Czereśniowa chmurka - deser

Przypominam o trwającym konkursie prowadzonym przez Na 1000 sposobów. Zostały tylko 4 gorące dni. Zachęcam do korzystania z przycisków Listonik, które w łatwy sposób składniki przepisu zmieniają na listę potrzebnych zakupów.
Podoba Wam się przepis? Klikajcie, zapisujcie listy, do wygrania są blaszki do muffin wraz
z papilotkami
dla blogującego i dwóch osób komentujących przepisy.


Składniki na bezę:

  • 2 schłodzone białka
  • 50 g drobnego cukru kryształ
  • 10 g mąki ziemniaczanej

Oraz:

Przygotowanie:

Do białka dodać szczyptę soli, ubić pianę. Następnie dodawać cukier (po 2 łyżki) i dalej ubijać, na końcu dodać mąkę ziemniaczaną. Jeszcze chwilę ubijać.
Na papieże do pieczenia narysować 4 koła (najlepiej odrysować brzeg pucharka w którym będzie podawany deser). W narysowanych kołach wyłożyć delikatnie pianę.


Bezy piec przez około 30 minut w rozgrzanym do 120°C piekarniku z włączonym termoobiegiem.
Ubić śmietankę, rozłożyć po 1 łyżce do pucharków, włożyć po jednym blacie bezy (można pokruszyć), wyłożyć kolejną warstwę śmietanki i smażone czereśnie.


Kolejne warstwy to śmietanka, płat bezy a na wierzchu ubita na mleku śmietanka w proszku.
Udekorować i schłodzić.